חיפוש

4 מקרים שבהם תאונה תיחשב כתאונת עבודה

רבים מאתנו ששומעים את המושג "תאונות עבודה", ישר חושבים על פועל שנפל ממנוף, או כל תאונה אחרת בעולם הבנייה. תופתעו לשמוע שתאונת עבודה יכולה לקרות לכל אחד. גם נפילה שלכם בזמן ההליכה במדרגות למשרד, יכולה להיחשב כתאונת עבודה. מהי תאונת עבודה? ואילו 4 מקרים שתאונה תיחשב כתאונת עבודה? כל הפרטים במאמר שלפניכם.

 

תאונת עבודה – מה זה אומר?

תאונת עבודה היא בעצם כל תאונה שמתרחשת בעבודה, או בדרך ממנה או אליה. המחוקק קבע מנגנון מסודר לפיצוי במקרים של תאונות עבודה, וזאת בעיקר בגלל הרצון לגרום לנפגע תאונת עבודה לחזור במהירות האפשרית למעגל העבודה. הגוף שאחראי על תשלום הפיצויים לנפגעי תאונות עבודה זה ביטוח לאומי. צריך להבין, שתאונת עבודה זה דבר רחב, ויש כמה מקרים שבהם תאונה תיחשב כתאונת עבודה, תופתעו לשמוע, לפעמים לא בדיוק מה שחשבתם.

 

סוגי תאונות עבודה

  • מחלה – עובד מפעל, למשל, שעבד זמן רב במפעל, ושמיעתו נפגעה בשל המכונות במפעל, או בשל כל רעש קבוע אחר במפעל, יכול להיחשב שנפגע תאונת עבודה.
  • פגיעה פיזית – הדוגמה הקלאסית, פועל בניין שנפל, או שנפל עליו משהו. אם זה סולם, פיגום, או כל דבר אחר. גם אם החלקתם על הרצפה, בשל מים שהיו בה שיצאו מצינור אותו תיקנתם כאינסטלטורים, זה יחשב כתאונת עבודה.
  • הפרת הוראות בטיחות – במקרים רבים קיימות הוראות בטיחות ברורות, שעל כל עובד לעמוד בהן, בעיקר למשל באתרי עבודה בגובה, כמו ניקוי חלונות או בנייה. כל חריגה של המעסיק מההוראות הללו, תיחשב כתאונת עבודה.
  • פטירת הנפגע – אחת התוצאות האפשריות של תאונת עבודה היא פטירה של הנפגע. בעצם מדובר בפטירתו לאחר אחת מהפגיעות שתוארו לעיל. אבל צריך לדעת, שבמקרה שאכן העבודה, או הפגיעה בעבודה, גרמה לפטירה, זה לגמרי תאונת עבודה, והיורשים יצטרכו לקבל פיצויים. בין אם זה מביטוח לאומי, ובין אם זה מהמעסיק.

 

במה יסייע עורך הדין?

עורך הדין שלכם, למשל עורך דין תאונות עבודה – אימבר פרטוש ידע להגיד לכם האם קמה לכם עילת תביעה בגין תאונת עבודה. האם שווה לכם להתחיל את התהליך מול הביטוח הלאומי, ובמקרים מסוימים מול המעסיק שלכם. או שהמקרה שלכם לא נכלל בגדר הדינים הללו. בנוסף, עורך הדין לתאונות עבודה, יעבור על המסמכים הרפואיים שלכם, ויוודא שגם שם, יש לכם מספיק חומר ראייתי להציג, אם יבקשו מכם בביטוח הלאומי או בתביעה מול המעסיק. לאחר מכן, יסייע לכם עורך הדין בכל ההתנהלות בהליך עצמו, בין אם זה מול המוסד לביטוח לאומי, ובין אם זה מול המעסיק.

לסיכום, ישנן מספר תאונות אפשריות שתיחשבנה כתאונות עבודה. זה יכול להיות מחלה או איבוד שמיעה. יכול להיות פגיעה פיזית של נפילה, או הפרת הוראות בטיחות. כולן זה סוגים שונים של תאונות שעולות לכדי תאונות עבודה. בין אם הסתיימו כך, ובין אם אפילו הסתיימו בפטירתו של הנפגע. תאונת עבודה

אולי תאהבו גם את

הסכם בוררות
מהי תניית בוררות?

סעיפי בוררות הפכו לחלק בלתי נפרד מדיני החוזים המודרניים, המציעים חלופה לליטיגציה מסורתית ליישוב סכסוכים. הוראות חוזיות אלו מתארות את התהליך שבאמצעותו הצדדים מסכימים להגיש

קראו עוד »