חיפוש

4 דרכים לטיפול ועצירת סרטן ראש

הרפואה העדכנית מציע 4 דרכים לטיפול ועצירת סרטן ראש, שעוזרים למאות ישראלים בכל שנה להתמודד עם גידולים וסרטן בראש בצורה טובה יותר ובסיכויים גבוהים יותר מאי פעם. כל זאת בדכות חדשנות מדעית והיומה של הקליניקות המקצועיות ביותר בארץ לטיפול ועצירת סרטן ראש.

 

מי מטפלים בגידול במוח ?

בטיפול בגידולי מוח, סוגים שונים של רופאים עובדים לעתים קרובות יחד כדי ליצור תוכנית טיפול כוללת של המטופל המשלבת סוגים שונים של טיפול. זה נקרא צוות רב תחומי.

הצוות המטפל שלכם עשוי לכלול מגוון אנשי מקצוע אחרים בתחום הבריאות, כגון עוזרי רופא, מטפלים, אחיות אונקולוגיות, עובדים סוציאליים, רוקחים, יועצים, דיאטנים, מומחי שיקום ואחרים. חשוב שיהיה לכם צוות טיפולי המתמחה בטיפול באנשים עם גידול במוח, מה שעשוי להיות שיחה עם אנשי מקצוע רפואיים מעבר לאזור שלכם בארץ.

סרטן הראש

תוכנית הטיפול

תוכנית הטיפול שלכם בסרטן בראש עשויה לכלול גם טיפול בתסמינים ותופעות לוואי, חלק חשוב מהטיפול הרפואי שלכם, שיכול לקחת מספר חודשים לאחר הטיפול הנקודתי בסרטן בראש. אפשרויות הטיפול וההמלצות לניהול תהליך השיקום תלויות במספר גורמים:
– גודל, סוג ודרגת הגידול
– האם הגידול מפעיל לחץ על חלקים חיוניים במוח
– אם הגידול התפשט לחלקים אחרים של מערכת העצבים המרכזית או הגוף
– תופעות לוואי אפשריות
– העדפות המטופל ובריאותו הכללית

סרטן הראש

4 סוגי הטיפולים המוכחים לטיפול ועצירת סרטן ראש

סוגים מסוימים של גידולי מוח גדלים במהירות; גידולים אחרים גדלים לאט. בהתחשב בכל הגורמים הללו, הרופא שלכם יאבחן איזה טיפול חיוני למצב שלכם. אפשרויות הטיפול כוללות:

1) ניתוח, 2) טיפול בקרינה, 3) טיפול אופטיון, ו-4) כימותרפיה. עבור גידול מוחי בדרגה נמוכה, ניתוח עשוי להיות הטיפול היחיד הדרוש, במיוחד אם ניתן להסיר את כל הגידול. אם נותר גידול גלוי לאחר הניתוח, ניתן להשתמש בטיפול בקרינה וכימותרפיה.

עבור גידולים בדרגה גבוהה יותר, הטיפול מתחיל בדרך כלל בניתוח, ולאחריו טיפול בקרינה וכימותרפיה. תוכנית הטיפול המדויקת שלכם תלויה בדברים שונים ואתם רשאים לבחון טיפולים חדשניים.

 

לסיכום

טיפול מוצלח בגידולי מוח יכול להיות מאתגר. מחסום הדם-מוח של הגוף מגן בדרך כלל על המוח וחוט השדרה מפני כימיקלים מזיקים. עם זאת, מחסום זה מרחיק גם סוגים רבים של כימותרפיה. ניתוח יכול להיות קשה אם הגידול נמצא ליד חלק עדין של המוח או חוט השדרה.

גם כאשר המנתח יכול להסיר לחלוטין את הגידול המקורי, עלולים להישאר חלקים מהגידול שקטנים מכדי לראותם או להסירם במהלך הניתוח. טיפול בקרינה יכול גם לפגוע ברקמה בריאה. עם זאת, מחקר ב-20 השנים האחרונות סייע להאריך את חייהם באופן משמעותי ולשפר את איכות החיים של אנשים רבים עם גידול מוחי.

ההתקדמויות הללו כוללות : ניתוחים בכלים חדשניים יותר, שימוש במסכת ראש של אופטיון, הבנה טובה יותר של סוגי הגידולים המגיבים לכימותרפיה ולתרופות אחרות, ומתן ממוקד יותר של טיפולי הקרנות.

סרטן הראש

אולי תאהבו גם את

מה ללבוש לראיון עבודה
מה ללבוש לראיון עבודה?

ראיונות עבודה הם הזדמנות חשובה בחיים, במסגרתה כמעט כל פרט משמעותי. למראיין מוקצב זמן קצר לקלוט מי אנחנו ולכן רושם ראשוני הוא קריטי. רושם ראשוני

קראו עוד »
אינסטלטור מקצועי
בדיקת לחץ מים

זרימת מים חזקה מדי או חלשה מדי יכולה לקבוע את גורלה של מקלחת. כולנו מכירים את התחושה המאכזבת של פתיחת זרם המים וקבלת זרזיף לא

קראו עוד »