חיפוש

קניית דירה ללא עורך דין – עד כמה זה מומלץ?

רכישת דירה היא ככל הנראה העסקה הכי יקרה שנעשה בחיים שלנו.

על הרקע הזה, אפשר להבין מדוע הוצאה כגון שכר טרחה לעורך דין עלולה להיתפס בתור פריבילגיה או מותרות.

בפועל, זו השקעה משתלמת שהתמורה שלה מוכיחה את עצמה גם בטווח הקצר וגם בטווח הארוך

רכישת נכס נדל"ן מכל סוג היא עניין מורכב. למעשה, מדובר על שיאו של תהליך ארוך שבו משווים בין סוגים שונים של נכסים, ממתינים לאישור של הבנק על המשכנתא, מגייסים הון עצמי, מתמקחים על המחיר ורק אז מוצאים את הדירה המושלמת.

חוץ מזה, קניית דירה היא ככל הנראה העסקה הכי יקרה שנעשה בחיים שלנו וההשלכות שלה ממשיכות הרבה אחרי שאחרון המובילים מסיים לפרוק את הארגז. על הרקע הזה, אפשר להבין את הלגיטימיות של השאלה האם מומלץ לקנות דירה בלי עורך דין.

 

מתלבטים? אתם לא לבד

מצד אחד, שכר הטרחה של עורך דין מצטרף לעוד שלל הוצאות על קניית הדירה והמעבר. לכן רבים תופסים את שכר הטרחה ואת המעורבות של עורך הדין בתור פריבילגיה או מותרות, בעיקר כאשר קונים דירה בפעם הראשונה. מצד שני, בכלל לא מדובר על הוצאה רגילה – אלא על השקעה משתלמת.

התמורה של שכר טרחה על שירותי עורך דין מקרקעין מוכיחה את עצמה גם בטווח הקצר וגם בטווח הארוך. אתם אמנם לא לבד בהתלבטות, אבל חשוב שתבינו מה התפקיד של עורך דין מקרקעין וכיצד הוא יכול לסייע לכם.

 

מה התפקיד של עורך דין מקרקעין?

סקירה קצרה בנושא סל התפקידים של עורך דין מקרקעין יכולה לעזור להבין עד כמה חשוב לערב אותו כמה שיותר מוקדם. לפי המידע שמופיע כאן https://yonilevy.co.il/עורך-דין-נדלן/עורך-דין-מכירת-דירה למשל, מדובר על איש מקצוע לכל דבר ועניין.

כפועל יוצא מכך שמדובר על עורך דין שעובר מלכתחילה הסמכה מהותית ומקיפה על דיני מקרקעין, ניתן לרכז אצלו את כל השאלות והתהיות הרלוונטיות. באירוע המלחיץ והמרגש של רכישת דירה, זה בדיוק השירות שבו שווה להשקיע את הזמן ואת המשאבים.

 

לא קונים לפני שמתייעצים

עורך דין מקרקעין הוא הגורם המקצועי היחיד שיכול לייצג את האינטרסים שלכם בתהליך הארוך והיקר של קניית דירה. בין היתר, שירותי הייצוג של עורך הדין רלוונטיים מול הבנק בתהליך האישור והגשת המסמכים, חשובים מול הרשויות בכל הנוגע להפקת נסח טאבו וקריטי כמובן מול המוכר. בין אם אתם קונים דירה חדשה מקבלן או דירה יד שנייה מאדם פרטי, כדאי שיהיה לכם את הגיבוי של עורך דין מקרקעין.

במילים אחרות, עורך דין מקרקעין שומר עליכם לפני ואחרי קניית הדירה. בזכות התייעצות עם עורך דין, תוכלו לוודא שכל פרט בחוזה מייצג את האינטרסים שלכם ותוכלו לישון בשקט בלילה.

 

מטבעות ובית

אולי תאהבו גם את

הסכם בוררות
מהי תניית בוררות?

סעיפי בוררות הפכו לחלק בלתי נפרד מדיני החוזים המודרניים, המציעים חלופה לליטיגציה מסורתית ליישוב סכסוכים. הוראות חוזיות אלו מתארות את התהליך שבאמצעותו הצדדים מסכימים להגיש

קראו עוד »