חיפוש

עורך דין הוצאה לפועל – מה שחשוב לדעת

ההוצאה לפועל היא גוף במסגרת משרד המשפטים. בתור גוף שכזה ההתנהלות שבו עוברת דרך בית המשפט. בבית המשפט פועלים עורכי הדין. האדם הפשוט במידה והוא צריך את ההוצאה לפועל, או שההוצאה לפועל צריכה אותו, לא ידע לפעול ללא עורך הדין המתאים.

 

מהי ההוצאה לפועל

ההוצאה לפועל היא גוף סטטוטורי במדינת ישראל הפועל מטעם חוק ההוצאה לפועל משנת 1967. ההוצאה לפועל מאז הקמתה היא זרוע ביצועית במשרד המשפטים שתפקידה הוא לוודא קיומם של תהליכי גביית חובות מאנשים אשר מהות החוב הוא בפסיקות של בית משפט או בהליכים מוסדרים של מדינת ישראל. ההוצאה לפועל פועלת כך שהיא מופעלת בידי צו מבית משפט לגבות חוב מחייב עבור מי שנחשב זוכה ( הגוף או האדם לו חייבים כסף )  ברוב המקרים הדרישה היא לגבות חוב כספי, אך יש באפשרותה לפעול גם לסילוק חייב מנכס בו הוא מחזיק.

 

את מי משרתת ההוצאה לפועל

בהליך של ההוצאה לפועל ישנם כמה גופים המרכיבים את התהליך ולא לכולם מעמד שווה בתהליך עצמו. חשוב להבין שההוצאה לפועל מטרתה היא להשיג חוב עבור הזוכה ומטבע הדברים מעמדו של הזוכה בתהליך מול ההוצאה לפועל הוא חזק יותר.

נסביר כעת מי הם גורמים הרלוונטיים בהליך הוצאה לפועל:

  • הזוכה – משמע האדם או הגוף לו חייבים את הכסף והוא פונה אל בית המשפט לקבל סעד שיעזור לו לקבל את שמגיע לו.
  • החייב – האדם או הגוף שחייבים את הכסף. הם בדרך כלל פאסיביים בהליך ומבינים שהם חלק ממנו כאשר צו בית המשפט לגבי ההוצאה לפועל מגיע אליהם.
  • בית המשפט – הא הדן בבקשה להעביר את הטיפול בחוב אל ההוצאה לפועל. כל פעולה של הוצאה לפועל מגובה בהחלטת שופט.
  • עורכי דין – הוצאה לפועל הוא הליך משפטי ושכזה, נדרשים עורכי דין לטיפול בהליכים הנדרשים עבור שני הצדדים.

עו"ד הוצאה לפועל אורי גילת מוסיף שפניה אל בית המשפט לבקשת התערבות ללא עורך דין ככל הנראה התדחה על ידי בית המשפט..

 

מדוע חשוב להיעזר בעורך דין בהוצאה לפועל

הליכי ההוצאה לפועל הם הליכים העוברים תחת ידו של בית המשפט והם דורשים עמידה בתנאים וכללים ברורים המתחייבים מהתהליך על מנת שיבוצע כראוי, לכן באופן טבעי יש חשיבות ברורה ומיידית לשכור את השירותים של עורך דין המומחה לתחום, עו"ד הוצאה לפועל אורי גילת מוסיף כי למעורבותו של עורך דין בהליך הן מטעם הזוכה והן מטעם החייב יש השפעה מכרעת על סיכויי ההצלחה בתיק.

  • עורך הדין יכין עבור הזוכה את הבקשה לבית המשפט עבור הבקשה לגביית החוב
  • מנגד עורך הדין יגיש בקשה לעיכוב הליכים או ביטול הדרישה מטעם החייב.
  • ההתנהלות מול ההוצאה לפועל מטעם החייב בכל הנגע לתשלום ופריסת החובות בהסדרים אפשריים תתבצע על ידי ערך דין.

עו"ד הוצאה לפועל אורי גילת שייצג אין ספור תיקים מול ההוצאה לפועל ילווה אתכם בכל הדרוש הן בייצוג הנדרש והן בהנחיות לגבי הפעולות הנדרשות.

מושג עורך דין הוצאה לפועל

אולי תאהבו גם את

הסכם בוררות
מהי תניית בוררות?

סעיפי בוררות הפכו לחלק בלתי נפרד מדיני החוזים המודרניים, המציעים חלופה לליטיגציה מסורתית ליישוב סכסוכים. הוראות חוזיות אלו מתארות את התהליך שבאמצעותו הצדדים מסכימים להגיש

קראו עוד »