חיפוש

מתקני הרמה – האם כל אחד יכול לשכור אותם ולגרור עם הרכב?

התשובה לשאלה אם רכב מסוים יכול לגרור מתקן הרמה היא פונקציה של שני משתנים – סוג הרכב וסוג הבמה.

 

עבודות בגובה, או העלאת ציוד לגובה, נהיו חלק בלתי נפרד מחיינו – כמעט צורך מהותי. יש צורך בפתרונות לעבודה בגובה בהמון תחומים אשר בראשם עומדים הבנייה והשיפוצים אך גם תחומים רבים נוספים מוצאים בהם תועלת כגון תחום החקלאות. תחום נוסף הוא בהעברת דירה מבניין למשל, כך שבעצם פתרונות לביצוע עבודה ושינוע ציוד בגובה יכול להגיע אל כולנו.

 

במות הרמה – מהם ולמה נוצרו?

אחד הפתרונות הבולטים והמוערכים לעבודה ושינוע בגובה הוא מתקני הרמה. מתקנים אלו יכולים להעלות אנשים ואף ציוד כבד לגובה או להוריד מטענים מן הגובה. ישנם מספר סוגים של במות הרמה וכל אחד יכול להתאים לצרכים אחרים. הם נבדלים במשקל הנשיאה, הגובה שהם מגיעים אליו ואף בהפעלתם (למשל יש זרועות חשמליות, במות בהפעלה ידנית וכדומה). הן נחשבות לבטיחותיות לעובדים העולים לגובה לעומת פתרונות אחרים.

 

האם כל אחד יכול לשכור?

כל אחד מאיתנו יכול להיכנס לשלל אתרים או להתקשר לחברות אשר מציעות שירותים של תפעול מתקני הרמה. רבים מחברות אלו יספקו לכם גם במה וגם אנשים מוסמכים ומקצועיים אשר יפעילו את הבמה ויבצעו את העבודה. הם אף ידאגו לשינוע הבמה עצמה, כלומר יגיעו איתה עד אליכם.

 

מי ישכור בעצם מתקני הרמה?

מתקני הרמה נותנים פתרונות למגוון רחב של בעיות, בהרבה תחומים. בשיפוץ ובנייה הם מגיעים לידי ביטוי כך שמנהלי עבודה יישקלו קנייתם או השכרתם של מתקנים מסוימים. גם אצל אנשים פרטיים למען צרכיהם האישיים יכול להיות צורך במתקנים אלו – העברת דירה, איטום גג וכדומה. עיריות משתמשות במתקני הרמה למען עבודות תשתיות. דוגמא נוספת היא חקלאים – ישתמשו במתקנים אלו למען קטיפת פירות מצמרות עצמים למשל.

 

אילו רכבים יכולים להסיע במת הרמה?

ישנם במות הרמה ידניות קטנות אשר נפוצות מאוד במפעלים. על מנת להסיע במות כאלו כל רכב עם גרר יוכל לגרור אותן, לפחות את הקלות שביניהן. אך ישנם המון סוגים של מתקני הרמה והם נבדלים בין השאר בגודל שלהם ובצורת ההפעלה. לכן, ישנם מתקני הרמה אשר יש צורך במשאית על מנת להסיע אותן ולהשתמש בהן. ובכן, כמו כמעט בכל עניין בעולם – התשובה אינה חד משמעית, היא תלויה במשתנים שלה, עם איזה רכב אתם ובאיזה מתקן הרמה בדיוק מדובר.

 

לסיכום

לסיכום, מתקני הרמה באים לענות על הצורך הרב שיש בחיינו לעבודה בגובה, העברת ציוד ושינוע מטענים אל הגובה או ממנו לקרקע. כל אדם יכול להזמין שירותי עבודה הכוללת מתקני עבודה, מפעילים ועובדים בגובה, גם אנשים פרטיים או חברות בנייה ועיריות. לא כל רכב יכול לגרור כל מתקן הרמה, זה תלוי בסוג הרכב וכמובן בסוג הבמה.

אולי תאהבו גם את