חיפוש

מהי רפלקסולוגיה

 

רפלקסולוגיה היא שיטת טיפול המתבססת על טיפול בכפות הרגליים ומאמינה שדרכן ניתן לאבחן ולרפא בעיות שונות בגוף. הרפלקסולוגיה המערבית היא שיטת טיפול אלטרנטיבית אשר פיתוחה החל בראשית המאה העשרים על ידי דר׳ ויליאם פיצג׳ארלד. כמה עשורים אח״כ שיטת הטיפול שוכללה על ידי דר׳ יוניס אינגהם והוא זה שגם הטביע את המושג רפלקסולוגיה. את המונח גזר מצירוף של שתי מילים, Reflection ורפלקס. מונח זה משקף היטב את מהות הרפלקסולוגיה המאמינה כי בכפות הרגליים משתקפות בעיות הגוף ובאמצעות לחיצה על אזורים מסוימים ניתן לרפא מחלות בגוף. אך למרות שהמונח רפלקסולוגיה הוא מונח חדש של המאה העשרים, את יסודות הרפלקסולוגיה כשיטת טיפול באמצעות כפות הרגליים ניתן למצוא כבר בתרבויות עתיקות כמו אלו של מצרים, סין והודו.

רפלקסולוגיה

 

למי מתאים טיפול רפלקסולוגיה

 

טיפולי רפלקסולוגי יכולים להתאים לכולם, גברים נשים ואנשים בכל גיל הסובלים ממגוון של בעיות. גוף ונפש הם שני חלקים מתוך השלם ולפיכך שיטות הטיפול של הרפלקסולוגיה מתאימות לאלו הסובלים מבעיות בגוף או בעיות בנפש. ניתן להשתמש ברפלקסולוגיה בתור שיטה טיפולית אך גם בתור שיטה מונעת; כלומר טיפול רפלקסולוגי יכול להתבצע כנגד בעיה או סימפטום קיים אך גם לצורך מניעת הבעיה.

הרפלקסולוגיה מתאימה לטיפול במגוון של בעיות, ניתן להזכיר לדוגמה בעיות אורתופדיות; בעיות נשימה; הפרעות שינה; סכרת, אלרגיות; מגרנות; בעיות במערכת העיכול ואפילו בעיות פיריון ועוד.

רפלקסולוגיה 2

כיצד מתבצע הטיפול

 

בטרם הטיפול הרפלקסולוגי מתבצע תהליך אבחון, תהליך המורכב מראיון אישי עם המטופל ומישוש כף הרגל. בעזרת מישוש כף הרגל המטפל יכול להרגיש היכן יש חסימות אנרגטיות המפריעות לתפקוד הנפשי או הגופני של המטופל. בעזרת השילוב של האבחון האנרגטי עם התשאול של המטופל, המטפל יכול לדעת במה להתמקד במהלך הטיפול.

הטיפול עצמו דומה מאוד לעיסוי כף הרגל אך יש בו דגשים אנרגטיים. במהלך הטיפול המטפל נוגע ואף מפעיל לחץ בנקודות מסוימות בכף הרגל המשולבות עם מתיחות ותנועות עיסוי של כף הרגל. טיפול רפלקסולוגיה בדרך כלל נמשך 45 דקות. כאשר הטיפולים מיועדים לבעיות של כאב, ניתן לצפות להקלה לאחר הטיפול השני. במקרים מסוימים ישנה ריאקציה לאחר הטיפול הראשון והיא מתבטאת דווקא בהחמרה זמנית של הכאב. אך במהלך הטיפולים הכאבים יחלשו וכך גם תוכלו להוריד את תדירות הטיפולים.

המטופלים צפויים לתחושה מרגיעה המלווה בשלווה והפחתת לחץ. טיפול בשיטת הרפלקסולוגיה הוא אינו טיפול פולשני ובטח שלא טיפול כואב, זוהי חוויה מהנה ומרגיעה ללא שום תופעות לוואי.

טיפולי רפלקסולוגיה הפכו לדבר מקובל היום. ניתן לקבל אותם באופן פרטי או במסגרת השירותים המשלימים של קופות החולים המכירות ברפלקסולוגיה ככלי טיפולי והן מציעות אותו למבוטחי הקופה.

מאמר זה מוגש בשיתוף רובי-סטאר.

 

אולי תאהבו גם את

ניתוח PRK מהו

ניתוח PRK מהו? במהלך השנים האחרונות נעשה ניתוח הסרת משקפיים בלייזר הליך מקובל ונפוץ מאד. יותר ויותר אנשים מעדיפים לעבור את הניתוח ולהיפטר מן המשקפיים

קראו עוד »
ניתוחים פלסטיים בישראל

בלוג Israel Plastic Surgery הוא בלוג אינפורמטיבי בנושא הניתוחים הפלסטיים כאן בישראל, אצלנו בבלוג תוכלו לקרוא מידע עדכני על הרופאים, על השיטות, על המחירים ועל

קראו עוד »