חיפוש

איפה הכי נחשב ללמוד עריכת דין בארץ?

תואר במשפטים היה נחשב מאז ומעולם לאחד התארים המבוקשים ביותר במדינת ישראל. תואר במשפטים הוא דלת הכניסה הראשונה לעולם עריכת הדין. ניתן ללמוד משפטים באוניברסיטאות השונות ובמכללות השונות, אך מהו בכלל ההבדל בין המקומות השונים? רוצים לדעת איפה הכי נחשב ללמוד עריכת דין בישראל? ההמשיכו לקרוא.

 

מה החשיבות בבחירת מקום הלימודים?

תואר במשפטים נחשב לתואר קשה במיוחד. בתואר לומדים את החוקים השונים, הלכות משפטיות שונות, קוראים פסקי דין וכותבים עבודות רבות המכילות מלל רב. הקושי אמור להשתלם – מי שסיים תואר במשפטים עשה צעד משמעותי לכיוון קריירה בעריכת דין. למקום בו תלמדו משפטים יש מספר משמעויות. ניתן לקרוא עוד על עריכת דין באתר https://www.plili.org.il

ראשית, מקומות עבודה יסתכלו על המוסד האקדמי בו למדתם. ישנם מוסדות אקדמיים שנחשבים לטובים יותר ויש כאלו שנחשבים לטובים פחות. כמו כן, גם בקבלה למקום ההתמחות יינתן דגש למוסד ממנו אתם מגיעים. מוסדות מסוימים נחשבים לכאלו שמלמדים בצורה טובה יותר. חשוב לזכור שבעתיד, החברים לספסל הלימודים יהיו קולגות שיכולים לסייע לכם.

 

אוניברסיטאות

אוניברסיטה היא המוסד האקדמי שנחשב למוביל ביותר. ישנו מספר בודד של אוניברסיטאות בישראל המלמדות משפטים: העברית, תל אביב, ישראל, חיפה, בר אילן ואוניברסיטת רייכמן. הפקולטות למשפט של אוניברסיטאות אלו נחשבות למובילות בישראל. הלימודים באוניברסיטאות נחשבים למעמיקים יותר ולכאלו שמעניקים ידע נרחב יותר.

אוניברסיטת תל אביב והאוניברסיטה העברית נחשבות לבולטות יותר בתחום המשפטים לעומת האוניברסיטאות האחרות. אוניברסיטת ירושלים קרובה מאוד למוסדות המדינה, שם רבים מתלמידיה בוחרים להתמחות, בעוד שאוניברסיטת תל אביב קרובה למשרדי עורכי הדין הפרטיים הנחשבים ביותר, שם תלמידיה מתמחים לרוב.

 

מכללות

מכללות הן גופים פרטיים שמוכרים על ידי המדינה. המועצה להשכלה גבוהה מאפשרת למכללות להנפיק לסטודנטים שלהן תארים שונים, במידה והם עברו את מסלול הלימודים שמאושר מראש על ידי המועצה. הלימודים במכללה נחשבים למעשיים ופרקטים יותר.

ישנן מכללות שמתמחות במשפט, או שמוכרות עקב מסלול המשפטים שהן מציעות. ניתן למנות בקרב מכללות אלו את המרכז האקדמי שערי משפט ומדע והקריה האקדמית אונו. ישנם גופים משפטיים שיכולים לראות לימוד במכללות כלימוד פחות איכותי, אך ציונים גבוהים יכולים לגשר על פער זה.

 

האם קיים אפיק לימודים עצמאי?

האוניברסיטה הפתוחה, בה ניתן ללמוד באופן עצמאי או חצי עצמאי תארים אקדמיים שונים, לא מציעה תואר ראשון במשפטים. עם זאת, האוניברסיטה הפתוחה מציעה לימוד של חטיבות בעולם המשפט, שיכולות בתנאים מסוימים להיות מוכרות על ידי אוניברסיטאות ומכללות אחרות.

 

אז איפה הכי כדאי ללמוד?

התשובה לשאלה הזאת אינה חד משמעית. מומלץ באופן כללי ללמוד באחת מהאוניברסיטאות המובילות, אך לא כולם יכולים לאפשר לעצמם לימודים כאלו. במידה וציוני הפסיכומטרי או הבגרות שלכם לא מאפשרים זאת, ייתכן ולימוד במכללה בהצטיינות תהיה בחירה טובה בשבילכם.

מקום ללמוד משפטים

אולי תאהבו גם את

הסכם בוררות
מהי תניית בוררות?

סעיפי בוררות הפכו לחלק בלתי נפרד מדיני החוזים המודרניים, המציעים חלופה לליטיגציה מסורתית ליישוב סכסוכים. הוראות חוזיות אלו מתארות את התהליך שבאמצעותו הצדדים מסכימים להגיש

קראו עוד »